Lago di Garda

Jezero Lago di Garda je největší italské jezero, které leží na úpatí Alp, v krásné oblasti jižní Evropy.

Lago di Garda leží pouhých 30 km od Verony, 95 km od Milána a 125 km od Benátek a v jeho dosahu najdeme všechny důležité dopravní tepny – silniční, železniční a letecké.

Pro léto 2013 nabízí Hotels.com speciální promo kód SUMMER13, díky kterému získáte slevu na ubytování 13% – 13% sleva Hotels.com.

Více informací o Hotels.com: Ubytování na Hotels.com

Lago di Garda nabízí návštěvníkům nádherné přírodní scenérie, plné barev, obklopené Dolomity Brenta na severu a mírných svazích na jihu jezera. Bohaté, zelené vegetací se zde daří díky středomořskému klimatu. Najdeme zde citroníky, oleandry, magnólie a Bouganville. Pěstování vinic a olivových hájů produkuje velmi kvalitní vína a olivového oleje.

V této oblasti najdete také široké možnosti pro sportovní vyžití od tenisu přes paragliding, horolezectví, potápění, střelbu a motosport.

V posledních letech si Lago di Garda vybírají pro své aktivity také milovníci horských kol (MTB) a stalo se světově proslulé pro kvalitu svých golfových hřišť. Z dalších sportů zde potkáte: kite-surfing, jogging, windsurfing, via-ferata.

Více na stránce věnovaném sportům.

Procházky po malé vesnice centra, výlet lodí, objevování okolí v širokém výběru různých tras – jsou nejlepší způsoby, jak zažít živou atmosféru jezera a krásu zdejší okolní krajiny.

Kromě toho, je jezero Lago di Garda ideálně situováno pro výlety do historického města Verona, Brescia, Mantua, Benátkek..

Pokud hledáte zábavu a relax je zde dobrý výběr zábavních parků a zahrad. Pro ty, kteří milují nakupování zde existují příležitosti nákupů od malebných pouličních trhů až po nejelegantnějších obchody a butiky.

Vydáte-li se k jezeru Lago di Garda na vlastní pěst, mohl by se vám hodit průvodce Lonely Planet Itálie. Buď celé Itálie nebo Lonely Planet the Italian Lakes.

Proč doporučuje právě LONELY PLANET? Jde o proslulou edice průvodců. Díky své přehlednosti a detailnosti patří zároveň mezi nejoblíbenější. Jde o všeobecné turistické průvodce, pro specializováném průvodci např. lezeckém musí sáhnou jinam – ARCO ROCK (106 suggestions Valli del Sarca, Trento, Rovereto, Giudicarie Valleys) recenzi čtěte na serveru lezec.cz.